Jeśli często odczuwasz stres, frustracje lub brak „poczucia sensu”, albo masz problemy z koncentracją i czujesz się ciągle zmęczony, dowiedz się, z czego to wynika oraz jak możesz świadomie i samodzielnie wpływać na swoje emocje, uczucia i samopoczucie, by pozbyć się tych przykrych uczuć i poprawić jakość swojego życia.

Jeśli Twoje sprawy nie układają się po Twojej myśli, czujesz się zestresowany lub sfrustrowany, to… zainwestuj w siebie, zmień swoje dotychczasowe tendencje myślenia i działania i zacznij osiągać cele, na których Ci zależy. Ustal przyczyny niepowodzeń i dowiedz się, jak odzyskać poczucie wpływu na rzeczywistość. Program rozwojowy „Zainwestuj w siebie” pomoże Ci w tym.

Jeśli czasami czujesz się wykorzystywany lub nie chcesz kontaktować się z ludźmi, bo się tego obawiasz, to zastanów się, dlaczego tak się dzieje. Ustal obszary, w których możesz być podatny na manipulację i wywieranie wpływu przez innych. Rozwiń umiejętności obrony przed zachowaniami, które są powodem Twoich frustracji i rozczarowań.

Współczesny model rodziny, ambicje zawodowe matek oraz moda na samodzielność i niezależność utrudnia rozwijanie umiejętności potrzebnych do budowania trwałych związków. Z powodu ich braku stawiamy nierealne oczekiwania i walczymy o swoje racje nie zastanawiając się nad logiką i konsekwencjami naszych działań. Warto rozwinąć umiejętności potrzebne do budowania trwałych związków, by w pełni cieszyć się życiem.

Jeśli swoich dotychczasowych doświadczeń zawodowych i życiowych nie możesz nazwać pasmem sukcesów i właściwie nie wiesz, co zrobić, by poprawić swoją sytuację, spróbuj skorzystać z programu rozwojowego „Rozwiązywanie problemów”. Pomoże Ci on ustalić przyczyny problemów i rozwinąć umiejętności niezbędne do zmiany sytuacji na korzystną dla Ciebie.

Zastanów się, co motywuje Cię do działania, od czego zależą Twoje relacje z innymi ludźmi, co robisz, gdy ktoś Cię denerwuje lub oczekuje od Ciebie rzeczy niemożliwych do spełnienia. Jak reagujesz? Czy jest to skuteczne? Czy osiągasz cele, na których Ci zależy? Czy chciałbyś mieć większy wpływ na rzeczywistość? Program rozwojowy „Pomyśl logicznie” pomoże Ci pozytywnie odpowiedzieć na te pytania.

Być może funkcjonujesz w sytuacji, która Cię ogranicza, odczuwasz z tego powodu frustracje i miałbyś ochotę uciec gdzieś daleko, by odzyskać spokój i  równowagę. Marzy Ci się rzeczywistość bez problemów, bez ludzi, bez złych emocji. Nie możesz się jednak zdecydować na konkretne rozwiązania i nie wiesz, od czego zacząć.

Być może ostatnio wydarzyło się coś trudnego w Twoim życiu, straciłeś poczucie sensu z powodu negatywnych doświadczeń lub niepowodzeń. Jest Ci trudno i nie masz nikogo, kto mógłby Ci pomóc lub Ci, którzy starają się to zrobić, czynią to nieumiejętnie. Spróbuj skorzystać z programu rozwojowego „Lubię życie”, by znaleźć rozwiązanie i zmienić tę sytuację.